Reklaam.ee
otsi ava laiendatud otsing

Uudised

Reklaami või teabe eksponeerimiseks ehitise pinna kasutusse andmise kord

12.07.2010
Linnavolikogu võttis vastu määruse, millega antakse reklaami levitamiseks ehitiste pindasid kasutusse.
 
 

TALLINNA LINNAVOLIKOGU
 
MÄÄRUS
 
 
Tallinn
17. juuni 2010 nr 33
 
 

Reklaami või teabe eksponeerimiseks ehitise pinna kasutusse andmise kord

 
 
 

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 6 alusel ja kooskõlas haldusmenetluse seadusega, võlaõigusseadusega, reklaamiseaduse §‑ga 2, Tallinna põhimääruse § 66 lg‑tega 4 ja 5 ning Tallinna Linnavolikogu 27. novembri 1997 määrusega nr 56 kinnitatud “Linnavara valitsemise korraga”, 29. mai 2003 määrusega nr 34 kinnitatud “Linnavara kasutusse andmise korraga” ja Tallinna Linnavalitsuse 23. detsembri 2002 määrusega nr 137 kinnitatud “Välireklaamkandjate paigutuse ja kujunduse põhimõtetega”.

 
 
 



1. peatükk
ÜLDSÄTTED

§ 1.  Kohaldamisala

(1) Reklaami või teabe eksponeerimiseks ehitise pinna kasutusse andmise kord (edaspidi kord) reguleerib Tallinna linnale kuuluva ehitise pinna (edaspidi pind) tasulist või tasuta kasutusse andmist läbirääkimistega pakkumise või otsustuskorras isikule, kes soovib:

1) paigaldada pinnale välireklaamikandjat või välireklaami eksponeerimiseks vajalikku kinnist;

2) paigaldada pinnale teabekandjat või teabe eksponeerimiseks vajalikku kinnist;

3) paigaldada või kanda välireklaami vahetult pinnale;

4) paigaldada või kanda teavet vahetult pinnale.

(2) Korda ei kohaldata mobiilse konstruktsiooni vahendusel teabe või reklaami eksponeerimisele.

(3) Korraga reguleerimata küsimustes juhindutakse Tallinna Linnavolikogu kinnitatud linnavara kasutusse andmise korrast, haldusmenetluse seadusest ning võlaõigusseadusest.

§ 2.  Välireklaam ja teave

(1) Välireklaam on väljaspool siseruume paiknevas avalikus kohas asuv või avalikust kohast jälgitav reklaam, muuhulgas:

1) välireklaamikandjale paigaldatud reklaam;

2) elektrooniline reklaam, mida edastatakse ekraani, tabloo vms välireklaamikandja vahendusel;

3) kinnise külge kinnitatud reklaam;

4) vahetult pinnale paigaldatud reklaam;

5) reklaam, mis on värvi või muude vahendite abil kantud vahetult pinnale.

(2) Teave on majandus- või kutsetegevuse koha tähistus selle nime, liigi, kauba müügi või teenuse osutamise aja, isiku nime, kaubamärgi ja domeeninimega (reklaamiseaduse § 2 lõike 2 punktides 2 ja 3 nimetatud teave), mida eksponeeritakse väljaspool siseruume paiknevas avalikus kohas. Teave on muuhulgas:

1) teabekandjale paigaldatud teave;

2) elektrooniline teave, mida edastatakse ekraani, tabloo vms teabekandja vahendusel;

3) kinnise külge kinnitatud teave;
4) vahetult pinnale paigaldatud teave;

5) teave, mis on värvi või muude vahendite abil kantud vahetult pinnale.

§ 3.  Mõisted

Korras kasutatakse mõisteid järgmises tähenduses:

1) ehitis – aluspinnasega kohtkindlalt ühendatud ja inimtegevuse tulemusena ehitatud terviklik asi ehitusseaduse tähenduses. Ehitised jagunevad hooneteks ja rajatisteks;

2) hoone – väliskeskkonnast katuse ja teiste välispiiretega eraldatud siseruumiga ehitis;

3) rajatis – tänav, väljak, haljasala ja muu maapinnaga püsivalt ühendatud inimtegevuse tulemusel valminud ehitis, mis ei ole hoone;

4) ehitise valitseja – linna ametiasutus, kelle bilansis või kelle haldusalas tegutseva linna asutuse bilansis ehitis on vastavalt Tallinna Linnavolikogu kinnitatud linnavara valitsemise korrale;

5) pakkumise korraldaja – linnaosa valitsus või korra § 4 lõikes 3 nimetatud juhul Tallinna Ettevõtlusamet (edaspidi ettevõtlusamet);

6) pakkuja – ehitise pinna kasutusse andmisel pakkumise või taotluse esitanud füüsiline või juriidiline isik või füüsilisest isikust ettevõtja;

7) kasutusse võtja – füüsiline või juriidiline isik või füüsilisest isikust ettevõtja, kes sõlmib lepingu ehitise pinna kasutusse võtmiseks;

8) avalik koht – territoorium, ehitis või selle osa, mis on avatud üldiseks kasutamiseks või mis on üldkasutatav;

9) välireklaamikandja – asi, millele paigaldatakse välireklaami või mille vahendusel edastatakse välireklaami;

10) teabekandja – teabe eksponeerimiseks ette nähtud või ehituselt selleks sobilik kandekonstruktsioon;

11) kinnis – kinnitusvahend, mis on sobilik selle külge reklaami või teabe kinnitamiseks;

12) linna ühiskondlikuks objektiks olev välireklaamikandja – Tallinna linnale kui avalik-õiguslikule juriidilisele isikule kuuluva ehitise pinnale õiguspäraselt paigutatud välireklaamikandja, mis samaaegselt selle kasutamisega reklaamialaseks tegevuseks teenib linna avalikke huve (linnateaberajatis, ootekoda, prügikast, välitualett, pargiinventar, jm).

§ 4.  Pinna kasutusse andmise pädevus

(1) Pinna kasutusse andmise menetlus algatatakse linnaosa valitsuse initsiatiivil või huvitatud isiku ettepanekul.

(2) Pinna kasutusse andmine kuulub ehitise asukohajärgse linnaosa valitsuse pädevusse.

(3) Pinna kasutusse andmise võib Tallinna Linnavalitsus (edaspidi linnavalitsus) teha korraldusega ülesandeks ettevõtlusametile.

§ 5.  Pinna kasutusse andmise kooskõlastamine

(1) Pakkumise korraldaja peab kooskõlastama pinna kasutusse andmise ehitise valitsejaga, Tallinna Transpordiametiga ja Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga (edaspidi linnaplaneerimise amet) ning juhul kui pind asub Tallinna vanalinna muinsuskaitsealal, kinnismälestisel või nende kaitsevööndis, siis täiendavalt ka Tallinna Kultuuriväärtuste Ametiga.

(2) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud linna ametiasutustel tuleb anda kooskõlastus mitte hiljem kui kümne tööpäeva jooksul asjaomase taotluse esitamisest. Kui kooskõlastaja nimetatud tähtaja jooksul taotlusele ei vasta, loetakse pinna kasutusse andmine kooskõlastatuks.

§ 6.  Pinna kasutusse andmine
(1) Pind antakse kasutusse juhul, kui:

1) välireklaamikandja, teabekandja või kinnise paigutamine pinnale vastab linnavalitsuse kehtestatud välireklaamikandjate paigutuse ja kujunduse põhimõtetele;

2) välireklaamikandja, teabekandja või kinnise paigutamine ning välireklaami või teabe paigaldamine või kandmine Tallinna vanalinna muinsuskaitsealal, kinnismälestisel või nende kaitsevööndis paiknevale pinnale on kooskõlas muinsuskaitseseaduse ja kinnismälestise nõuetega;

3) välireklaamikandja, teabekandja või kinnise paigutamine ning välireklaami või teabe paigaldamine või kandmine pinnale ei takista pinna kasutamist avalikuks otstarbeks;

4) pind ei ole vajalik linna valitsemiseks;

5) pinna kasutusse andmisel ei muutu võimatuks või oluliselt raskendatuks ehitise valitseja õiguste teostamine või muu linnavara otstarbekohane kasutamine.

(2) Pakkumise korraldaja peab enne pinna kasutusse andmise otsustamist põhjalikult hindama pinna kasutusse andmise võimalikkust tulenevalt lõikes 1 sätestatust.

§ 7.  Pinna kasutusse võtja kohustused

Pinna kasutusse võtja on kohustatud:

1) paigutama pinnale vaid sellise välireklaamikandja, teabekandja või kinnise, mis vastab linnavalitsuse määrusega kehtestatud välireklaamikandjate paigutuse ja kujunduse põhimõtetele;

2) eksponeerima vaid sellist välireklaami või teavet, mis on linnapilti ja pinnale paigutamiseks sobilik. Võimalike vaidluste korral sobivuse küsimuses lähtutakse linnaplaneerimise ameti arvamusest;

3) tagama välireklaamikandja, teabekandja või kinnise ning välireklaami või teabe korrashoiu ja hoolduse;

4) tagama välireklaami eksponeerimise välireklaamikandjal kogu selle aja vältel, mil välireklaamikandja on pinnale paigutatud.

§ 8.  Pinna kasutusse andmise tasu

(1) Pinna kasutusse andmisel otsustuskorras kinnitab tasu miinimummäärad linnavalitsus. Pinna kasutusse andmisel otsustuskorras lähtutakse tasu miinimummääradest, arvestades seejuures pinna asukohta ja kasutusotstarvet. Põhjendatud juhul (avaliku huvi olemasolu vms) võib pinna anda otsustuskorras kasutusse tasuta.

(2) Läbirääkimistega pakkumise korraldamisel pinna tasuta kasutusse andmist ei rakendata. Tasu võib olla kehtestatud ühe pinna või tervikobjektina käsitletava mitme pinna kohta.

(3) Pinna kasutusse andmisel ühest kuust lühema perioodi puhul lähtutakse miinimumtasu suuruse arvutamisel ühe kuu tasu suurusest: ühe kuu tasu jagatakse kalendrikuu päevade arvuga ning saadud tulemus korrutatakse pinna kasutusse andmise kalendripäevade arvuga.

(4) Kui pind antakse kasutusse kauemaks kui üheks aastaks, kehtestatakse tasu suurus igaks aastaks eraldi. Kui järgnevaks aastaks otsustatakse tasu vähendada, ei tohi tasu suurus väheneda enam kui kümme protsenti. Tasu võib suurendada pakkumise läbiviimise tingimustes näidatud ulatuses.

(5) Tasu suurust arvestatakse täissummades, rakendades üldtunnustatud ümardustava.

(6) Laekuva tulu kandmine linnakassasse või jätmine linnaosade valitsuste või ettevõtlusameti majandustuluks sätestatakse linnaeelarves.

2. peatükk
PINNA KASUTUSSE ANDMINE LÄBIRÄÄKIMISTEGA PAKKUMISE KORRAS

§ 9.  Pinna kasutusse andmine läbirääkimistega pakkumise korras

(1) Läbirääkimistega pakkumise võib linnaosa valitsus korraldada ühe või mitme sama linnaosa piires asuva pinna suhtes.

(2) Läbirääkimistega pakkumise võib ettevõtlusamet korraldada ühes linnaosas asuva pinna või pindade suhtes või mitmes linnaosas asuvate pindade suhtes.

(3) Pakkumise korraldaja võib kehtestada pinna kasutusse andmisel lisatingimusi. Lisatingimuseks võib muuhulgas olla pinna kasutusse võtja kohustus rajada linnaeelarve vahendeid kaasamata teatud ajaks kehtestatud kriteeriumitele vastav linna ühiskondlikuks objektiks olev välireklaamikandja ja/või kohustus hooldada linna ühiskondlikuks objektiks olevat välireklaamikandjat. Seejuures ei ole oluline, kas linna ühiskondlikuks objektiks olevat välireklaamikandjat rajab ja/või seda hooldab pinna kasutusse võtja ise või sõlmib ta lepingu kolmanda isikuga. Lepingu sõlmimisel kolmanda isikuga peab pinna kasutusse võtjal olema selleks pinna kasutusse andja eelnev nõusolek, mis peab olema vormistatud haldusaktina.

(4) Kui korraldatakse läbirääkimistega pakkumine mitme pinna suhtes, on pakkumise korraldajal õigus kehtestada eri pindade osas erinevaid lisatingimusi.

(5) Pind antakse kasutusse läbirääkimistega pakkumise korral tähtajaga kuni seitse aastat.

(6) Kui pind antakse kasutusse lisatingimusega, antakse pind kasutusse tähtajaga kuni viisteist aastat.

(7) Kui kasutusse antakse mitu pinda ning lisatingimus seatakse kõikide või osade pindade suhtes, antakse pinnad tervikobjektina kasutusse tähtajaga kuni viisteist aastat.

§ 10.  Pakkumise läbiviimise komisjon

(1) Pakkumise ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks moodustab pakkumise korraldaja oma haldusaktiga vähemalt kolmeliikmelise komisjoni, nimetades ühtlasi komisjoni liikmete seast komisjoni esimehe ja sekretäri.

(2) Pakkumise korraldaja võib kaasata komisjoni koosseisu linna muu ametiasutuse esindaja(id), keda ei või nimetada komisjoni esimeheks ega sekretäriks ning kelle komisjoni kaasamiseks teeb ettepaneku pakkumist korraldava ametiasutuse juht.

§ 11.  Pakkumise läbiviimise tingimused

(1) Pakkumise korraldaja määrab pakkumise läbiviimise komisjoni ettepanekutest lähtuvalt haldusaktiga pakkumise läbiviimise tingimused.

(2) Läbirääkimistega pakkumise teade pinna kasutusse andmise kohta avaldatakse Tallinna linna veebilehel koos viitega pakkumise aluseks olevale haldusaktile (kuupäev, number) ning Tallinna linna ametlikke teateid avaldavas ajalehes.

(3) Ajalehes avaldatavas teates märgitakse viide pakkumise korraldamise aluseks olevale haldusaktile, pakkumise korraldaja, kellele tuleb pakkumine esitada, pakkumise alghind, kasutusse antav pind ja pakkumise esitamise tähtaeg ning veebilehe aadress, kus on võimalik saada pakkumise korraldamise kohta lisateavet. Pakkumiste esitamise tähtaeg ei või olla lühem kui kümme tööpäeva arvates ajalehes sellekohase teate ilmumise päevast.

(4) Haldusaktis, millega määratakse pakkumise läbiviimise tingimused ja teates, mis avaldatakse Tallinna linna veebilehel, tuleb märkida vähemalt järgmised andmed:

1) pakkumise korraldaja;
2) pakkumise liik;

3) kasutusse antava pinna asukoht ja iseloomustus;

4) teave selle kohta, kui pikaks ajaks ja millisel otstarbel pind kasutusse antakse;

5) pakkumise alghind (ühe kuu tasu kolmekümne kalendripäeva arvestuses);

6) pinna kasutusse võtja kohustused;

7) pakkumise esitajalt nõutavate lisadokumentide loetelu;

8) pakkumise lisatingimused;

9) pakkumise tagatise suurus ja selle tasumise kord;

10) teave selle kohta, millal ja kus saab pinna ning pinna kasutusse võtmise tingimustega tutvuda;

11) pakkumiste esitamise ja avamise tähtaeg (kuupäev, kellaaeg);

12) pakkumise võitja väljaselgitamise alused (hindamiskriteeriumid ja nende osakaal);

13) tasu maksmise kord;

14) kui pind antakse kasutusse enam kui üheks aastaks – selgitus, et tasu määratakse kindlaks vaid üheks aastaks ja seda võib igaks järgnevaks aastaks vähendada kuni kümme protsenti ning suurendada haldusaktis näidatud ulatuses;

15) pakkumise nurjunuks tunnistamise alused vastavalt §‑s 18 sätestatule.

§ 12.  Pakkumise tagatis

Pakkumise tagatis on rahasumma, mille pakkumisel osaleja tasub pakkumise korraldajale tagatisena oma pakkumisega seotuse kohta. Pakkumise tagatis ei või olla väiksem pakkumise alghinnast. Parimaks tunnistatud pakkuja tasutud pakkumise tagatise võib arvestada lepingu alusel tasumisele kuuluva maksena või selle osana või jätta tulevikus tekkida võivate kohustuste katteks. Teistele pakkujatele tagastatakse pakkumise tagatis 30 kalendripäeva jooksul alates pakkumise tulemuste kinnitamise päevast.

§ 13.  Pakkumine

(1) Läbirääkimistega pakkumisel osalemiseks esitab pakkuja kirjaliku pakkumise, mis peab sisaldama vähemalt järgmisi andmeid:

1) andmed pakkuja kohta;

2) füüsilise isiku puhul nimi, isikukood või sünniaeg, elukoht ja aadress;

3) juriidilise isiku puhul nimi, registrikood, asukoht ja aadress;

4) nõusolek pinna kasutusse võtmiseks kehtestatud tingimustel;

5) sõnade ja numbritega kirjutatud pakkumissumma;

6) pakkumise tegemise kuupäev;
7) lisadokumendid.

(2) Pakkumise korraldaja võib ette näha järgmiste lisadokumentide esitamise kohustuse:

1) pakutava välireklaamikandja, teabekandja või kinniste joonised, fotod ja tehniline kirjeldus;

2) pakutav hoolduskontseptsioon koos hooldusstandarditega;

3) ettevõtte lühiiseloomustus, ülevaade senistest sarnastest lepingutest, nende täitmisest ja lepingu täitmiseks vajaminevatest investeeringute allikatest;

4) pinna kasutusse võtmisega kaasnevad pakutavad lisaõigused linnale;

5) muud pakkumise korraldaja poolt vajalikuks peetavad dokumendid.

(3) Pakkumisele lisatakse pakkumise tagatise olemasolu tõendavad dokumendid.

(4) Pakkumine peab olema allkirjastatud.

(5) Pakkumine ja nõutavad dokumendid esitatakse kinnises ümbrikus, millele on tehtud märge pinna kohta, millega seoses pakkumine on esitatud.

(6) Pakkumise korraldajal ei ole lubatud võtta tasu pakkumises osalemise eest.

§ 14.  Pakkumiste avamine ja läbirääkimised

(1) Pakkumistega ümbrikud avab komisjon pärast pakkumiste esitamise tähtaja lõppu. Pakkumiste avamise kohta koostatakse protokoll, millele kirjutavad alla kõik kohalviibinud komisjoniliikmed. Pakkuja esindaja võib viibida pakkumiste avamise juures, mille kohta tehakse märge protokollis.

(2) Pakkumiste sisu ei kuulu avalikustamisele, välja arvatud juhul, kui pakkuja on andnud selleks nõusoleku.

(3) Läbirääkimistele kutsutakse nõuetele vastava pakkumise esitanud pakkujad.

(4) Kui pakkumine ei vasta nõuetele, teeb komisjon pakkumise korraldajale ettepaneku tunnistada pakkumine nõuetele mittevastavaks. Pakkumine tunnistatakse nõuetele mittevastavaks pakkumise korraldaja haldusaktiga. Haldusakt peab olema põhjendatud ning see tehakse pakkujale teatavaks. Pakkujaid, kelle esitatud pakkumine ei vasta nõuetele, läbirääkimistele ei lubata.

(5) Läbirääkimiste sisu avalikkusele ega teistele pakkujatele avaldamisele ei kuulu. Avalikustada võib asjaolu, mitu pakkumist on esitatud ja mitu neist vastab nõuetele.

§ 15.  Lõplike pakkumiste esitamine

(1) Pärast läbirääkimiste lõppu vormistab iga pakkuja kirjalikult oma lõpliku pakkumise nii tasu kui ka kõigi lisatingimuste kohta.

(2) Lõpliku pakkumise tegemiseks peab andma pakkujale mõistliku tähtaja.

(3) Võrdväärsete pakkumiste korral annab komisjon võitja selgitamiseks nendele pakkujatele võimaluse oma pakkumisi viie tööpäeva jooksul komisjoni määratud kategooriates täiendada.

§ 16.  Hindamiskriteeriumid ja pakkumiste hindamine

(1) Komisjon hindab nii pakutud tasu suurust kui ka täiendavate hindamiskriteeriumite täitmist. Täiendavaks hindamiskriteeriumiks võib olla välireklaamikandja, teabekandja või kinnise disain ja funktsionaalsus, hooldusstandardid, pakkuja senine kogemus, pakkuja finantssuutlikkus ja varasem maksedistsipliin, pinna kasutusse andmisega kaasnevad muud lisaõigused linnale jm.

(2) Pakkumise võitja väljaselgitamiseks määrab pakkumise korraldaja tasu ja täiendavate hindamiskriteeriumite suhte osakaalu.

(3) Pakkumise hindamisel arvestab komisjon pakutud hinda ja hindamiskriteeriume. Komisjon on otsustusvõimeline, kui otsuse tegemisel osaleb vähemalt pool komisjoni koosseisust, sealhulgas komisjoni esimees. Komisjoni protokollis peavad olema kajastatud kõik pakkumised, komisjoni liikmete võimalikud eriarvamused ja motiveeritud põhjendus, miks peeti parimat pakkumist parimaks. Komisjoni koosoleku protokolli allkirjastavad kõik kohalviibinud komisjoniliikmed.

(4) Komisjoni protokollis tehakse pakkumise korraldajale ettepanek pakkumise tulemuste väljakuulutamiseks. Kui pakkumise korraldaja nõustub komisjoni ettepanekuga, annab ta põhjendatud haldusakti pakkumise tulemuste väljakuulutamise ning lepingu sõlmimise kohta. Kui pakkumise korraldaja ei nõustu komisjoni ettepanekuga, annab ta põhjendatud haldusakti läbirääkimistega pakkumise nurjunuks tunnistamise kohta. Haldusakti koopia edastatakse pakkujatele, kes lõpliku pakkumise esitasid.

§ 17.  Pakkumise tulemuste väljakuulutamise haldusakt

Haldusaktis, mis antakse pakkumise tulemuste väljakuulutamiseks ning parima pakkumise teinud isikuga lepingu sõlmimiseks, peavad olema märgitud vähemalt järgmised andmed:

1) pakkumise tulemuste põhjendused;

2) isik, kes on volitatud lepingut sõlmima;

3) sõlmitava lepingu liik;

4) pinna võimalikult täpne asukoht;

5) pinda iseloomustavad põhinäitajad;
6) ehitise valitseja;

7) isik, kellele pind kasutusse antakse;

8) lepingu tähtaeg;

9) pinna kasutusse andmise tingimused (pinna kasutusotstarve, lisatingimuste täitmise kohustus, tasu maksmise kord jm);

10) tasu suurus, mitmeaastase lepingu puhul peab olema märgitud, et tasu suurus on määratud kindlaks üheks aastaks;

11) kas ja millisel tingimusel lisaks käesoleva korra §‑s 23 sätestatule jätab pakkumise korraldaja endale õiguse leping üles öelda ning kohaldada lepingust tulenevaid sanktsioone.

§ 18.  Läbirääkimistega pakkumise nurjumine

(1) Kui parimaks tunnistatud pakkuja ei ole ühe kuu jooksul arvates § 16 lõikes 4 nimetatud haldusakti teatavakstegemisest lepingut sõlminud, võib pakkumise korraldaja tunnistada haldusakti kehtetuks. Sel juhul parimaks tunnistatud pakkujale pakkumise tagatist ei tagastata. Eeltoodud tingimus peab olema märgitud läbirääkimistega pakkumise teates. Kui parimaks tunnistatud pakkuja loobub lepingu sõlmimisest, kuulutatakse läbirääkimistega pakkumine nurjunuks.

(2) Läbirääkimistega pakkumise nurjunuks tunnistamise haldusakti kohta avaldatakse teade Tallinna veebilehel ning Tallinna linna ametlikke teateid avaldavas ajalehes.

3. peatükk
PINNA KASUTUSSE ANDMINE OTSUSTUSKORRAS

§ 19.  Pinna kasutusse andmine otsustuskorras

(1) Pinna võib anda kasutusse otsustuskorras:

1) samas ehitises või sama ehitise vahetus läheduses tegutsevale isikule – otseselt tema kohta käiva välireklaami või teabe eksponeerimiseks tähtajaga kuni kolm aastat;

2) avaliku ürituse korraldajale – kui pind asub avaliku ürituse toimumise paigas või selle vahetus läheduses mitte kauemaks kui avaliku ürituse toimumise päevaks ja sellele järgnevaks päevaks või mitmepäevase avaliku ürituse toimumise ajaks ja viimasele päevale järgnevaks päevaks;

3) pinda seni kasutanud isikule – pinnaga seonduva kohtuasja menetlemise või pinna kasutusse andmise otsuse menetlemise ajaks, kui pinna kasutusse andmine võimaldab vältida linnale kahju tekkimist või on avalikes huvides ja pinna kasutusse andmine ei ole vastuolus kohtuasja või otsuse menetlemise võimalike tulemustega. Käesolevas punktis nimetatud juhul antakse pind kasutusse kohtuotsuse jõustumiseni või pinna kasutusse andmise menetluse lõppemiseni;

4) pinda seni kasutanud isikule – kuni üheks aastaks ühel korral tingimusel, et lepingu kehtivuse aja jooksul ei ole pinna kasutusse võtja rikkunud lepingu tingimusi, pinna edaspidiseks kasutusse andmiseks ei ole takistusi, puuduvad huvitatud isikud pinna kasutusse võtmiseks ning kasutuslepingu pikendamisel lähtutakse kehtivast turuhinnast;

5) mis tahes isikule – paigutamaks kinnist või kinniseid, mille abil välireklaam või teave riputatakse kahe ehitise või rajatise vahele tähtajaga kuni kolm kuud;

6) mis tahes isikule – välireklaami või teabe eksponeerimiseks pinna kohal asuva(te) kinnis(t)e külge kinnitatuna kinnis(t)e omaniku eelneval nõusolekul tähtajaga kuni kolm kuud;

7) mis tahes isikule – kui pinnale kasutaja leidmine läbirääkimistega pakkumise korras on vähemalt kahel korral tunnistatud nurjunuks tähtajaga kuni kolm aastat.

(2) Kui kasutusse soovitakse anda sellise ehitise pinda, mis on otsustatud võõrandada, siis sõltumata otsustusviisist ei tohi pinna kasutusse andmise tähtaeg ületada ehitise võõrandamismenetluses teadaolevaid olulise tähendusega tähtaegu.

§ 20.  Otsustuskorras pinna kasutusse andmise haldusakt

(1) Pinna kasutusse andmine otsustuskorras toimub pakkumise korraldaja haldusakti alusel. Haldusakt peab sisaldama vähemalt järgmisi andmeid:

1) alus pinna kasutusse andmiseks otsustuskorras tulenevalt korra §‑st 19;

2) isik, kes on volitatud lepingut sõlmima;

3) sõlmitava lepingu liik;
4) pinna võimalikult täpne asukoht;
5) pinda iseloomustavad põhinäitajad;
6) ehitise valitseja;

7) isik, kellele pind kasutusse antakse;

8) lepingu tähtaeg;

9) pinna kasutusse andmise tingimused (pinna kasutusotstarve, tasu maksmise kord jm);

(2) tasu suurus, mitmeaastase lepingu puhul peab olema märgitud, et tasu suurus on määratud kindlaks üheks aastaks;

(3) pakkumise korraldaja õigus korra §‑st 23 tulenevalt leping üles öelda ja kohaldada lepingust tulenevaid sanktsioone.

(4) Kui isik, kellele pind antakse kasutusse, ei ole ühe kuu jooksul arvates lõikes 1 nimetatud haldusakti teatavakstegemisest lepingut sõlminud, võib pakkumise korraldaja tunnistada haldusakti kehtetuks.

4. peatükk
PINNA KASUTUSSE ANDMISE LEPINGU SÕLMIMINE, MUUTMINE JA LÕPETAMINE

§ 21.  Pinna kasutusse andmise lepingu sõlmimine

(1) Pinna kasutusse andmisel läbirääkimistega pakkumise korras ning pinna kasutusse andmisel otsustuskorras tulenevalt § 19 punktist 7 on pakkumise korraldaja kohustatud enne pinna kasutusse andmise lepingu sõlmimist esitama Tallinna veebilehel ja Tallinna linna ametlikke teateid avaldavas ajalehes informatsiooni, milline pind ja kellele kasutusse antakse, ja viite asjaomasele haldusaktile. Lepingu võib sõlmida pärast seda, kui Tallinna linna ametlikke teadaandeid avaldavas ajalehes sellekohase kuulutuse ilmumise päevast on möödunud viis tööpäeva.

(2) Pinna kasutusse andmise lepingu võib sõlmida üksnes korra §‑des 17 või 20 osundatud isik, kes on kohustatud juhinduma lepingu sõlmimisel nii lepingu sõlmimise aluseks olevast haldusaktist kui ka käesolevast korrast ning teistest riigi ja Tallinna õigusaktidest.

(3) Leping sõlmitakse kahes eksemplaris, millest esimene eksemplar jääb pakkumise korraldajale ja teine eksemplar kasutusse võtjale.

(4) Pinna kasutusse andmise lepingut sõlmima volitatud isik võib pidada põhjendatult vajalikuks tehingu notariaalset tõestamist. Tehingu notariaalse tõestamise korral jääb notaritasu ja riigilõiv kasutusse võtja kanda.

§ 22.  Pinna kasutusse andmise lepingu muutmine

(1) Pinna kasutusse andmise lepingu sõlmimise aluseks olevas haldusaktis toodud tingimused on lepingu sõlmimisel kohustuslikud ja neid võib muuta üksnes pärast asjaomase haldusakti muutmist.

(2) Pinna kasutusse andmise lepingu tingimuste muutmise alus on haldusakt, millega muudetakse käesoleva korra §‑des 17 või 20 märgitud haldusakti.

§ 23.  Pinna kasutusse andmise lepingu erakorraline lõpetamine

Kui kasutusse võtja rikub lepingu tingimusi oluliselt või korduvalt, annab pakkumise korraldaja haldusakti lepingu ülesütlemiseks.

§ 24.  Pinna kasutusse andmise lepingu lõppemine

(1) Lepingu lõppemisel või ennetähtaegsel lõpetamisel peab kasutusse võtja vabastama ja korrastama pinna pakkumise korraldaja määratud tähtajaks.

(2) Lõikes 1 sätestatu eiramisel teisaldab pakkumise korraldaja pinnal asuvad objektid ja korrastab pinna ning lisab selleks tehtud kulutused kasutusse võtjale esitatavale lõpparvele või pinna tasuta kasutusse andmise korral esitab kasutusse võtjale vastava arve.

5. peatükk
RAKENDUSSÄTTED

§ 25.  Korra täitmisest informeerimine

Ettevõtlusamet, lähtudes linnaosade valitsustelt saadud andmetest, informeerib linnavalitsust korra täitmisest iga kvartali esimesel linnavalitsuse istungil.

§ 26.  Määruse kehtetuks tunnistamine

Määrusega tunnistatakse kehtetuks Tallinna Linnavolikogu:

1) 12. detsembri 2002 määrus nr 73 “Tallinna linnale kuuluva ehitise pinna reklaamialaseks tegevuseks kasutusse andmise korra kinnitamine”;

2) 27. novembri 2003 määrus nr 62 “Linnavolikogu 12. detsembri 2002 määrusega nr 73 kinnitatud Tallinna linnale kuuluva ehitise pinna reklaamialaseks tegevuseks kasutusse andmise korra muutmine”;

3) 27. mai 2004 määrus nr 16 “Linnavolikogu 12. detsembri 2002 määrusega nr 73 kinnitatud Tallinna linnale kuuluva ehitise pinna reklaamialaseks tegevuseks kasutusse andmise korra muutmine ja uues redaktsioonis kinnitamine”;

4) 16. juuni 2005 määrus nr 34 “Tallinna Linnavolikogu 12. detsembri 2002 määrusega nr 73 kinnitatud Tallinna linnale kuuluva ehitise reklaamialaseks tegevuseks kasutusse andmise korra muutmine”.

§ 27.  Sätete kohaldamine enne korra jõustumist sõlmitud lepingutele

Enne korra jõustumist sõlmitud lepingud kehtivad lepingutes määratud tähtajani ning neile kohaldatakse lepingu sõlmimise hetkel kehtinud õigusakte.

§ 28.  Määruse jõustumine
Määrus jõustub 25. juunil 2010.
 
 
 
 
Toomas Vitsut
Tallinna Linnavolikogu esimees

 
28.11.2024 Sisuturundus ja SEO 19 aastat
28. novembril 2005 hakkasin esimest korda katsetama sisuturundusega. Sevenline blogist sai Eesti esimene internetiturunduse blogi. Kuna esimene artikkel ei olnud […] The post Sisuturundus ja SEO 19 aastat appeared first on Dreamgrow Digital .
26.11.2024 Digiturunduse praktikum, internetiturunduse podcast ja raadio
Olen siia kogunud oma Äripäeva raadio „Digiturunduse praktikum“ saates tehtud vestlused Eesti parimate digiturundajatega. Lisaks pikkinud mõne podcastid, milles ise […] The post Digiturunduse praktikum, internetiturunduse podcast ja raadio appeared first on Dreamgrow Dig...
22.10.2024 Sisuturunduse koolitus
Sisuturundus ja veebikirjutamine Sisuturundus on Eestis viimasel ajal palju tähelepanu saanud. Sisuturundus on üks olulisemaid veebiturunduse võtteid. Eesmärgiks ei ole […] The post Sisuturunduse koolitus appeared first on Dreamgrow Digital .
16.10.2024 Tehisintellekt: Kuidas kasutada ChatGPT turunduses eesti keeles?
Tehisintellekti kasutamine on tõusuteel. 2022 novembris avaldas OpenAI tasuta kasutamiseks tehisintellekti, mille taolist varem nähtud ei ole. Näitan sulle, kuidas […] The post Tehisintellekt: Kuidas kasutada ChatGPT turunduses eesti keeles? appeared first on Dreamgrow D...
14.10.2024 Tasuta pildid ja videod ärikasutuseks, 37 pildipanka+AI
Turunduses on visuaal tihti võtmekomponent ja selle aluseks on hea pildimaterjal. Pidev vajadus piltide järgi võib fotopanga kasutajal sadu ja […] The post Tasuta pildid ja videod ärikasutuseks, 37 pildipanka+AI appeared first on Dreamgrow Digital .