Reklaam.ee
otsi ava laiendatud otsing

Imagine blog - Vihmavaba London, hästiunustatud vana ja animatsiooni mõte

Lisa oma blogi
Aprilli lõpus avanes mul võimalus osaleda Londonis toimunud veebidisainikonverentsil “Future of Web Design”. Tegemist polnud kaugeltki pelgalt disaineritele mõeldud seminariga. Kohale oli tulnud igast võimalikust ilmakaarest kõik kuidagigi seotud ametite esindajad: programmeerijad, loovjuhid, projektijuhid jne. Ülesehituse poolest oli seminar üsna sarnane mullu detsembris toimunud Eurobestile. Ettekanded toimusid kahes saalis, lisaks sai osa võtta erinevatest workshopidest. […]

Aprilli lõpus avanes mul võimalus osaleda Londonis toimunud veebidisainikonverentsil “Future of Web Design”. Tegemist polnud kaugeltki pelgalt disaineritele mõeldud seminariga. Kohale oli tulnud igast võimalikust ilmakaarest kõik kuidagigi seotud ametite esindajad: programmeerijad, loovjuhid, projektijuhid jne.

Ülesehituse poolest oli seminar üsna sarnane mullu detsembris toimunud Eurobestile. Ettekanded toimusid kahes saalis, lisaks sai osa võtta erinevatest workshopidest. Korralduslikus mõttes oli konverents Eurobestiga võrreldes oluliselt külastajasõbralikum. Kui Helsingis peetud üritusel pidi isegi vee eest välja laduma kuus eurot, siis Londonis olid hinna sees kõik söögid ja lõputult vett ning kohvi. Tõsi, kohvi osas võtsid külalised kannust viimast ja õhtuks polnud saalis inimesi, kelle käed power-laengust ei värisenuks.

Aga nüüd sisust. Pean tunnistama, et konverentsi grandioosset nime arvestades oodanuks ma ettekannetest veidi enamat. Liiga palju keskenduti möödanikule ja olevikule, tulevikule vähem. Aga see ei tähenda sugugi, et ürituse positiivse poole pealt jäi mulle meelde vaid tasuta söök-jook.

Suuremaid küberaustajaid ilmselt pelgalt intrigeeriva pealkirja pärast kulmu kergitama panev “The future of web is printed” osutus mulle üheks huvipakkuvamaks. Sisuliselt korrati üle vana tõde “uus on ammuunustatud vana”. Erinevate näidete najal selgitati, kuidas tänapäevased “uued” kontseptsioonid, struktuurid, kujundusstiilid, reeglid ja layout’id veebis pärinevad tegelikult aastakümnete tagusest traditsioonilisest meediast.

*Lähemalt võib loengu teemaga tutvuda siin.

Isiklikus plaanis mulle sama sümpaatne oli loeng “Think like a motion designer”. Olen ise olnud alati pigem kasvõi väikseid emotsioone pakkuvate veebilahenduste poolt ning nüüd sain kinnitust, et ma ei mõtle sugugi vales suunas. Animatsiooniga annad edasi emotsiooni, tekitad reaktsiooni ja kujundad raskusastet täpselt selliseks, et kasutajal on lihtsam nähtavat omastada. Kuid seejuures on oluline, et animatsioon on stiilne ja selle taga peitub mõte – kui point puudub, mõtle hoolega, kas seda üldse on vaja?

*Tutvu teemaga lähemalt siin.

Osalesin Londonis ka kahel Workshopil. Esimese puhul tutvusime Londoni linnapeal tüpograafiaga, kuid lõppkokkuvõttes mulle sellest väga erilist muljet ei jäänud. Workshop alapealkirjaga “Responsive Content Modeling” oli jällegi fun ja mitmes mõttes silmaringi arendav.

Workshopil tõstatati esmalt probleem ja selgitati, et pahatihti suunavad disainerid juba eos oma tähelepanu veebilehe valedele osadele, näiteks esilehele, kuigi märksa külastatavam on üks sisulehtedest. Meie ülesanne oli vaadelda erinevaid projekte, mille juures eristada olulised sisulehed ning vastavalt sihtgrupile ja seatud visioonile need tähtsuse järjekorda panna. Lisaks tuli ka lehtedel eraldi sisujupid prioritiseerida ja nendest loogiline tervik luua.

Lisaks sisule oli workshopil põnev jälgida laiemat pilti. Seltskond oli kirju – umbes 30st inimesest kõigest kaks olid inglased – ning inimeste kogemustepagas ja taust väga erinev, kuid ometi leiti kergesti teineteisemõistmine ja koostöö sujus suurepäraselt.

*Artikli sisumudeli loomisest leiad siit.

Lõpetuseks veidi ka Londonist, kus ma esmakordselt viibisin. Käimist ja vaatamist oli palju ja ajast jäi ilmselgelt väheks. Esimese hooga ehmatas hinnatase, kuid lõpuks harjub ka sellega, et iga liigutuse eest peab 30 naela maksma. Minul on edaspidi raske kaasa noogutada ka nendega, kes Londoni kehva ilma kiruvad. See pool päeva, mil vihma sadas, olin konverentsisaalis peidus, muidu siras päike ja ilm oli soe. Mõnus.

17143988008_a4f12f9a20_c

Future of Web Design Londonis