Reklaam.ee
otsi ava laiendatud otsing

ADM Interactive - Password: Anne Muldme, EMT: “Turunduse mõõtmisest EMT-s”

Lisa oma blogi
Tere, hea lugeja! Blogin jälle Passwordilt ja teen seda esinejaga võimalikult sünkroonis. Seega – ole palun väikeste näpukate suhtes leebe ja mõistev, sest proovin siia ettekannetest võimalikult detailse ülevaate anda. Kunagi vanasti tehti vähe kampaaniaid ja mõõtma ka eriti ei pidanud. Kui turg kasvas, konkurents ja klientide arv mõlemad suurenesid, muutus mõõtmine üha olulisemaks. EMT-s mõõdetakse palju. [...]

Tere, hea lugeja! Blogin jälle Passwordilt ja teen seda esinejaga võimalikult sünkroonis. Seega – ole palun väikeste näpukate suhtes leebe ja mõistev, sest proovin siia ettekannetest võimalikult detailse ülevaate anda.

Kunagi vanasti tehti vähe kampaaniaid ja mõõtma ka eriti ei pidanud. Kui turg kasvas, konkurents ja klientide arv mõlemad suurenesid, muutus mõõtmine üha olulisemaks.

EMT-s mõõdetakse palju. Nii brändi tuntust, eelistatust, meeldivust, kuvandi selgust, sektori trende, meediakasutuse efektiivsust, kampaaniate tulemusi, kliendi rahulolu, PR-kajastusi, e-kanaleid jm. Aga – oluline on mõõta ka partnerite töö tulemuslikkust ja oma töötajate eesmärke ja motivatsiooni. Turunduseelarve paneb EMT kokku üldjoontes tulu erinevate kliendigruppide kohta. Strateegilistel põhjustel otsustame kohati ka mingis grupis eelarvet võimendada.

EMT-l on palju alambrände ja nende sees erinevaid kliendigruppe, kellel on erinevad ootused.

Kampaaniaid mõõdame kõiki, erilist tähelepanu pöörame suurematele kampaaniatele. Igal kampaanial on muidugi oma käibe-eesmärk ja ülesanded kuvandi ehitamisel. Samuti mõõdame lühiajalisi (nt. liitumised)  ja pikaajalisi eesmärke (nt. kampaanias osalenud kliendid – kui palju toob kampaania käivet pikema aja jooksul. Alati on märgistatud miinimumtulu, kuid tihtipeale on tegelik tulu suurem (pidev teenuse ostmine hilisemal perioodil)).

Hankekulud versus lojaalsuskulud.

Hankekulude piirid on seatud eri valdkondades ja segmentides. Lojaalsuskulud on riigiti erinevad, Eestis täna pigem madalamad, aga terves sektoris kasvavas trendis.

Täna on meie turundus palju lojaalsustegevustest koosnev, palju, mis meie majas tehakse, ei paista üldse välja, see kommunikatsioon toimub EMT ja kliendi vahel. Oluliseks valdkonnaks, kuhu  peame eelarvet jagama, on telefonipakkumised, kui püsikliendid tahavad uusi telefone osta. Püsikliendiprogramm Topeltpluss on oluline osa meie lojaalsusprogrammis, nagu ka partnerpakkumised ja teenuste soodustused. Väga head tagasisidet oleme saanud näiteks meelelahutuspakkumistest, soodsate piletite pakkumiste tulemusena.

Churn – lahkunud klientide osakaal aktiivsest kliendibaasist (aasta ja kuu lõikes).

NPS (soovitusindeks) – ei ole meie jaoks niivõrd mõõdik, kui võrd kliendikogemuse parenduse progamm. On väga võimas tööriist, kui rakendada nii palju, kui see võimalusi annab. Lisaks rahulolunäidikule saad jälile ka probleemide allikale ja saad nendega tegeleda. Ettevõtte bränd on ju ka see, kuidas iga inimene oma tööd teeb ja milline on iga töötaja kontakt kliendiga. See tööriist tegeleb sellega, et iga ettevõtte väärtus kandub edasi nii nagu mõeldud.

Dilemma: bränd on EMT-le tööriistana väga tähtis. Brändinäitajaid tuleb erinevate uuringute kaudu sisse. Üks uuring näitab mingit näitajat näiteks väga kardinaalses valguses, järgmine uuring näitab sama näitajat hoopis teises valguses. Seetõttu ei võta me ühest võnget veel väga tõsiselt ja kui on väga suur tõus, siis me ühest uuringust ka veel elevusse ei satu, vaid ootame ära trendi.

Kuidas me mõõdame tööd kuvandiga?  BVI ehk Brändiväärtuse Indeksi arvutame välja 3 näitaja põhjal:

  • absoluutne hinnang – otsene üldhinnang operaatorile
  • suhteline hinnang – hinnang võrreldes teistega, paremusjärjestus
  • tulevikupotentsiaal – kui palju kasutaksid edaspidi.

Twitter LinkedIn Facebook Digg Delicious Google Bookmarks Technorati Favorites : Jaga teistega