Internetiturundajate suursündmus Best-Internet 2011 on juba peaaegu, et ukse taga. Esinejate valik on lai. On neile, kes e-turundusega igapäevaselt kokku puutuvad, kui ka neile, kes teemaga tutvuda tahavad. Teiste hulgas räägib internetiturunduse uudistest ja trendidest ka ADM. Raimo Matvere annab ülevaate sellest, kuidas Eestis e-postireklaami tegelikult loetakse. Siin on lühike ülevaade tema ettekandest – et [...]
Internetiturundajate suursündmus Best-Internet 2011 on juba peaaegu, et ukse taga. Esinejate valik on lai. On neile, kes e-turundusega igapäevaselt kokku puutuvad, kui ka neile, kes teemaga tutvuda tahavad. Teiste hulgas räägib internetiturunduse uudistest ja trendidest ka ADM. Raimo Matvere annab ülevaate sellest, kuidas Eestis e-postireklaami tegelikult loetakse. Siin on lühike ülevaade tema ettekandest – et kaasa mõelda ja miks mitte ka rohkem küsimusi esitada, kui eestlased seda tavaliselt teevad.
Kuidas Eestis e-postireklaami tegelikult loetakse?
Raimo Matvere, ADM-i digitaalmeedia osakonna juht
Kõik e-posti kasutavad inimesed puutuvad e-postireklaamide ja uudiskirjadega kokku ning käituvad nendega erinevalt. Samas – üks on selge: meeletus e-kirjade laviinis on silma paistmiseks aega vaid mõni sekund. Uurisin põhjalikumalt seda, millised on eestlaste turundusliku sisuga e-kirjade lugemisharjumused, ja muidugi ka seda, kas selliseid kirju üldse enam loetakse.
Proovisin Eesti kontekstis leida vastuseid neile küsimustele, mis e-otseturundaja jaoks igapäevast peamurdmist põhjustavad:
- millest sõltub, kas e-kiri üldse avatakse või mitte?
- millises järjekorras e-kirja osasid märgatakse?
- kas on olemas ideaalse e-postikirja struktuuri valemit, mis töötaks Eestis?
Best-Internetil räägingi oma uuringu tulemustest. Sellest, millele e-posti kasutajad reklaamide puhul tähelepanu pööravad, kas ja mis neid paelub ning mõjutab ja kas on olemas kindlad “võidustrateegiad”, mis töötaksid siin ja praegu. Kõik küsimused ja ettepanekud on oodatud!
: Jaga teistega
