Reklaam.ee
otsi ava laiendatud otsing

7 BLAZE OÜ - 7 Blaze lugu

Lisa oma blogi

ehk Once Upon a Time in 7Blaze.   Et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama sellest… Kuue aasta vanusena sain esimest korda trükimasina taga kirjutada ja tundsin sellest metsikult rõõmu. Võisin tunde veeta ja endale muinasjutte kirjutada. Lugemise oskus oli mul juba väiksena päris hea, kuid kirjatehnika andis soovida – olin aeglane ja raske […]

The post 7 Blaze lugu appeared first on 7Blaze Social.

ehk Once Upon a Time in 7Blaze.

 

Et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama sellest…

Kuue aasta vanusena sain esimest korda trükimasina taga kirjutada ja tundsin sellest metsikult rõõmu. Võisin tunde veeta ja endale muinasjutte kirjutada.

Lugemise oskus oli mul juba väiksena päris hea, kuid kirjatehnika andis soovida – olin aeglane ja raske oli teistel lugeda.

Trükimasinaga sain kiiremini, ilusamini ja vajadusel ka paljundada lugematu arv eksemplare ka teistele näitamiseks. See oli imeline aeg.

See on minu esimene mälestus selle kohta, kuidas tehnoloogia on võimendanud seda, mis ma olen ja aidanud mul seda paremini väljendada.

7blaze-missioon

Sellest on välja kasvanud minu missioon

aidata ja julgustada ennast ning toetada teisi inimesi enda ümber kasutama tehnoloogiat, et olla endast parem versioon.

Usun, et tehnoloogia abil on võimalik ellu viia nii enda isiklikud, kui ka ärilised eesmärgid kiiremini, soodsamini ja vahel ka lõbusamini.

Loomulikult ei asendata tehnoloogia abil kõiki tegevusi, kuid tuleb olla julge märkama kohti, kus sellest võib kasu olla.

Teadlik kasutamine on võti. Täna tunnen, et see tehnoloogia on internet, sotsiaalmeedia ja kõik sellega kaasnev.

 

Kui olin 13, sain endale esimese arvuti ja sellega koos oli kodus ka dial-up ühendus. Elasin siis Soomes, olin eemal oma sõpradest Eestis ja alles sain endale tasapisi uusi sõpru.

Arvuti oli sel ajal mulle väga hea kaaslane ja tänu erinevatele chati lahendustele, nt msn messenger, oli võimalik mul olla ühenduses oma sõpradega Eestis. Hiljem, kui Soomest Eestisse tagasi kolisin oli siis vastupidi.

Panin tähele, et tol ajal arvuti kasutamine polnud veel nii moes. Nii mõnigi arvas, et nii jääbki.

Minu üks vanaema rääkis juba siis, 17 aastat tagasi, et tema on liiga vana, et õppida arvutit kasutama ja ei olndu nõus endale e-maili aadressigi tegema. Räägib seda sama juttu siiamaani.

Teine vanaema on aga ennast pidevalt uuendustega kursis hoidnud, helistab mulle pidavalt uute küsimustega, kasutab Skype ja Facebooki kõne, et olla ühenduses oma lastelastega ning kasutab nutitelefoni pildistamiseks ja piltide jagamiseks.

 

Minu visioon

ja soov on see, et inimesed minu ümber on ettevõtlikud ja on valmis tegema seda, mis aitab neil enda elu paremaks muuta ning siis läbi enda teadmiste ja kogemuste aidata ka teisi edasi liikuda. Tehnoloogia mängib siin suurt rolli.

Aga läheme edasi ja ma kirjeldan sulle, mis on minu 

põhiväärtused.

Põhiväärtused on selline teema, mille peale ma polnud noorena väga mõelnud – polnud siis veel ehk vajadust või ei olnud lihtsalt teadlik.

Tihti kasutasin sõna väärtus millegi kirjeldamiseks, kuid eks peamiselt sai seda mõõta rahas. Kui tekitasin ettevõttega väärtust, siis sain selle eest raha.

Täna kirjeldaksin ma põhiväärtuseid kui kogum sellest, mis minu jaoks on kõige olulisem.

See tunnetus on tegelikult minuga alati kaasas olnud ja ajas kasvanud, kuid formuleeritud sõnadeks alles hiljem. Kui soovid ka enda põhiväärtuseid kaardistada, siis soovitan minna metsa või kuskile majja, kus saate 24h üksi olla.

Nutitelefon jätke maha, kaasa võtke paber ja pliiats ning pange kirja, mis on teie jaoks elus oluline ???? Jõudu!

Jaan 7Blaze

Õiglus

oli kõige esimene põhiväärtus, mida ma taipasin, kui alustasin enda põhiväärtuste kaardistamisega.

Olin just eriti nõmedas etapis enda elus ja siis taipasin, et see on kõik õiglane, sest olin enne seda ka ise olnud nõme.

Ehk kui sinuga midagi head või ka halba juhtub, siis see on alati millegi tulemus.

Õiglus töötab nii, et sa ei saa sellest vahel ise arugi. Mõnele on tuttav ka sõna Karma, mis toimib enam vähem sama moodi.

Lihtsustaksin seda ütlusega, et mida külvad, seda lõikad ja see võtab vahel kaua aega, kuid preemia on seda väärt. Sama kehtib väga hästi ka sotsiaalmeedias.

Kui sinna panustada, siis on võimalik sealt ka vilja lõigata, kui ise ei panusta, siis ei olegi sellest kasu.

 

Vabadus

tuleb minu meelest anda eelkõige iseendale ning ka inimestele enda ümber. Vabadus tegutsemiseks. Vabadus otsustada. Jäta endale vabadus teha ükskõik mida, sest elu on lihtsalt lühike ning patt oleks seda mitte täiesmahus kogeda.

Vabadusega kaasneb ka vastutus, selle pärast alustasingi õiglusest, sest alati on meil vabadus ka mõrv sooritada, kuid sellega kaasneb oma tagajärg.

Sotsiaalmeedias tegutsedes on meil vabadus kommenteerimiseks, oma arvamuse avaldamiseks, kuid ka seda saadab õiglus. Teiste kiitmine ja ülistamine annab hoopis parema tulemuse, kui teiste avalikult kritiseerimine.

Meil on vabadus luua endale tegevuskava/plaan, mida sotsiaalmeedias ellu viia ja meil on vabadus ka mitte midagi teha.

 

Tänulikkus

on minu jaoks kõige olulisem põhiväärtus, sest tänulikkus võrdub õnnelikkus.

Olen tänulik iga kogemuse ees, mis mulle elu on toonud. Olen tänulik iga inimese eest, kes mul on elus olnud, on ja saab olema.

Olen tänulik interneti eest, mis võimaldab mul teha seda, mida ma teen. Olen tänulik sotsiaalmeedia platvormide eest, mida saan tasuta kasutada.

Olen tänulik iga kommentaari eest – seda viimast on vahel eriti raske teha, aga ainult tänulikkusega suudab vahel ka kõige raskemas olukorras näha positiivsust ja tunda ennast hästi.

Samuti olen tänulik iga fänni ja Facebooki sõbra eest. Tuletage endale alati meelde, et selle jälgijate numbri taga on ka inimene, see kipub vahel ununema.

7blaze tänulikkus

 

Heatahtlikkus

võiks mõelda, on meie kõigi loomus, aga kas sa tegelikult ka nii usud. Mina usun ja proovin alati aru saada teisest inimesest, et miks ta teeb seda, mida ta teeb.

Ju tal on endal raske ja vajab lihtsalt tuge. Miks, sest ka ise olen olnud noorena “raske isiksus” ja väga hindan inimesi, kes olid minu vastu heatahtlikud.

Minu jaoks on see äärmiselt oluline, et olen ümbritsetud inimestega, kes soovivad nii endale kui ka võõrastele head. Annan endast parima, et seda ka enda sõnades väljendada –

Sõnad “ei” ja “ära” tunduvad lihtsalt takistavad, selle asemel, et ei saa- siis ümber sõnastada- kuidas saab.

 

Koostöö,

hea koostöö teistega, kui ka iseendaga on edu võti.

Mina soovin igal tasandil teha inimestega koostööd. Koostöö partneritega. Koostöö teiste turundajatega.

Koostöö konkurentidega ehk tegelikult pole konkurente, sest kui keegi teeb sama asja, näiteks teeb sotsiaalmeedia koolitusi, siis ta tegelikult ju täidab sama missiooni või visiooni.

Toon alati võrdluseks DNA, ka seal ju molekulid peegeldavad üksteisele infot. Kui ühes ahelas on midagi katki, siis teine peegeldab ja parandab vale info ära (siin kohal mõni bioloog ehk sõnastaks paremini).

Järgmine kord kui te tunnete, et teil on mingi “rumal” küsimus, siis olge julged ja jagage seda kellegagi – postitage see avalikult enda Facebooki seinale ????

 

Julgus

Jaan-7Blaze

jääda iseendaks on see, mida mina pean eelkõige silmas julguse all.

Läbi selle valida elus inimsuhteid ja ärilisi koostööpartnereid. Julgus öelda ei ennast mitte teenivatele projektidele. Julgus võtta vastutust ja võtta vastu otsuseid.

Julgus seista oma põhiväärtuste eest. Teha koostööd inimestega, kes lähevad kokku sinu põhiväärtustega.

Järgmine kord kui te hakkate midagi uut ette võtma ja teie sees on hirm, siis tuletage endale meelde, et nii kui nii surete te varsti ära, ehk siis tasub proovida, kui see pole just eluohtlik.


Minu põhiväärtused on vundament, millele on ehitatud 7Blaze ja sõidame nüüd
 

ajamasinaga uude sajandisse ????

 

21 sajandi teise kümnendi algul olid sotsiaalmeedia kanalid aktiivselt ülemaailmset veebi vallutamas ning nende kasutajate hulk kasvas iga päev.

Tollel ajal maailma kõige populaarseima sotsiaalmeedia kanali tiitlit kandev Facebook võimaldas oma keskkonda arendada tarkvaralisi mänge ja reklaamkampaania lahendusi, näiteks mälumängud, pildi- ja videovõistlused, kutsu 10 sõpra liituma või osta 10 toodet, et jõuda järgmise tasemini.

Enne igat mängu pidid sa kõigepealt fänniks hakkama ja pea kõik mängud lõppesid ka auhindade jagamisega.

7 blaze auhinnamäng

Sellised rakendused võimaldasid meelitada Facebooki kasutajaid ettevõte fännilehega liituma. Kuigi sellise lahenduse vastu tundsid ettevõted sügavat huvi oli teenusepakkujaid, mille põhitegevuseks oleks olnud Facebooki tarkvaraliste reklaamikampaaniate korraldamine, tollel ajal vähe.

Head võimalust ära tundes panid neli Eesti Infotehnoloogia Kolledži tudengit 2011. aastal pead kokku ning
asutasid ettevõte, mis hakkas teiste firmade jaoks Facebookis reklaamikampaaniate vahendusel fänne koguma.

Ettevõte sai nimeks 7Blaze – True Social Experience.

true social experience

Fänne aitas 7Blaze koguda peamiselt interaktiivsete mängude ja auhinna looside vahendusel. Eesti  klientidele aitasime juurde saada sadu tuhandeid fänne millega tõstsime ettevõtete veebilehtede külastatavust ja müügiarvu näitajat kampaania perioodiks.

Siinkohal ilmnes probleem, et kuna tegevus sotsiaalmeedia fännilehel oli projektipõhine ning kampaaniavahelised perioodid olid pikad jõudis fännide huvi ettevõte ja selle pakkutava teenuse või toote vastu ära närbuda.

Selle probleemi lahendamiseks hakkasime pakkuma sotsiaalmeedia fännilehe halduse teenust.  Siinkohal selgus, et pakkutav teenus on niivõrd värske, et vajadus selle järgi oli vaja ettevõtetes alles tekitada.

Seetõttu kulus üsna suur osa ajast klientide koolitamisele, tõestamaks neile, kuidas meie pakutav teenus neile reaalset kasu toob.

jaan-koolitus

Fännilehtede haldamisel tulime järeldusele, et parima tulemuse tagas efektiivne koostöö.

Ideaalne tööjaotus kliendi ja teenuseosutaja vahel on 50/50,

kuid paraku soovib suurem osa ettevõtetest teenust ostes, et kogu töö tehtaks nende eest ära ja omapoolne panus oleks minimaalne.

Sellisel juhul jääb töösuhe liialt ühepoolseks ning ettevõttel jääb sotsiaalmeedia pakutavad võimalused (sihtgrupi tundma õppimine, turu-uuringud, uute töötajate otsing, müügitöö suurendamine) kasutamata.

Muidugi leidub klientide seas ka teise äärmusesse kalduvaid, kes soovivad ise suurema osa tööst ära teha, seejuures pannes kogu vastutuse tulemuse eest teenusepakkuja õlule. Sellisel juhul on töömaht äärmiselt suur ning on soovitatav sotsiaalmeediaga tegelev inimene ettevõttesse tööle võtta.

Mitmete ettevõtete esindajatega suheldes mõistsime kuidas tagada neile maksimaalne efektiivsus sotsiaalmeedias tegutsemisel.

Parima tulemuse saavutamiseks peab sotsiaalmeedia kanaleid haldama ettevõte ise ning vajaduse korral kaasab abi väljaspoolt: palkab strateegi, sisuloojaid, kujundajaid või tellib sotsiaalmeedias kampaania läbiviimise teenust.

Kokkuvõtteks

soovin julgustada ja inspireerida ettevõtteid tegutsema sotsiaalmeedias ning õpetada selle jaoks vajalike tööriistade kasutamist.

7blaze seda kiisud ostaksid

 

 

Ma soovin tänada Sind, et sa  julgesid selle loo lõpuni lugeda.

Kui sind kõnetasid minu missioon, visioon ja põhiväärtused,

siis ole julge ja kirjuta mulle jaan@7blaze.com ,

ehk leiame võimaluse koostööks!

Jaan Kruusma.

The post 7 Blaze lugu appeared first on 7Blaze Social.